Energie uit de ondergrond

Geothermie staat voor de toepassing van aardwarmte. Om de warmte uit de grond te winnen, maken we gebruik van het warme water dat ligt opgeslagen in watervoerende lagen in de ondergrond,  of van gesloten systemen.

Duurzame oplossing

Hoge Temperatuur Opslag (HTO) biedt grote kansen om op het energieverbruik te besparen en het piekverbruik af te vlakken. HTO is ook rendabel in te zetten om restwarmte van warmtekrachtkoppelingen (WKK’s) economisch te benutten. HTO is een seizoenbuffer in de ondergrond, die het overschot aan warmte in de zomer opslaat. Deze warmte kan dan in de winter, als de vraag toeneemt, weer gebruikt worden. Tot nu toe wordt het overschot aan warmte vernietigd, of kan de WKK in de zomer onvoldoende ingezet worden. HTO biedt als duurzame oplossing perspectief voor een verdere efficiencyslag voor de WKK. Het maakt de inzet rendabeler, doordat er in de zomer meer stroomuren gedraaid kunnen worden. Hierdoor kunt u bijvoorbeeld in de kassen meer CO2  doseren. ’s Winters resulteert HTO in een besparing op ketelgas, waarmee u de CO2 reduceert.

Bij Warmte Koude Opslag(WKO) gebruiken we de thermische opslagcapaciteit van een watervoerend pakket (aquifer). Een warmteopslagsysteem bestaat ondergronds uit een koude- en warmtebron tot een diepte van 100 tot 300 m-mv. De maximale temperatuuropslag is 25 graden C°. Over een periode van twee jaar moet er in de bodem energiebalans zijn.

Uw contactpersoon

Raymond Roeffel Sector Tuinbouw

Samenwerking Aardwarmte Plaza Groep

Geothermie Geothermie of aardwarmte is energie die wordt opgewekt in het binnenste van de aarde....

Lees verder

Nieuwsbrief

Meld u aan voor onze nieuwsbrief

Maak kennis met de Groene Parels van Ekwadraat:

Agro Energiescan »

Zon PV berekening »

Thermografie agro »

Get Adobe Flash player

This page requires Flash Player version 10.2.153 or higher.


Zoeken:
Thema's:
Hoofdmenu:
Taalkeuze: